3ČSAD

Skupina 3CSAD patří k největším dopravcům na severní Moravě a zároveň patří do první desítky největších dopravních seskupení v rámci České republiky.

Od roku 2001 jsou společnosti 3CSAD pravidelně kontrolovány v systému řízení jakosti ISO 9001 certifikační společností DEKRA.

NÁKLADNÍ DOPRAVA

Nákladní doprava, která tvoří necelých 30 % obratu v této skupině dopravních společností, zajišťuje zákazníkům širokou paletu služeb počínaje přepravou potravinářského zboží přes mezinárodní kamionovou dopravu až po přepravu specializovaných technických plynů v cisternách.

Samozřejmostí je pojištění všech přepravovaných nákladů v tuzemské i zahraniční dopravě, vybavení všech vozidel telefony pro okamžité spojení s řidičem a 24hodinová dostupnost všech článků řízení.

OSOBNÍ DOPRAVA

Skupina společností ČSAD Havířov a.s., ČSAD Karviná a.s. a ČSAD Frýdek-Místek a.s.  rovněž zabezpečuje osobní dopravu, která tvoří více než polovinu obratu celé dopravní skupiny. Tato osobní doprava je realizována ve všech třech přepravních systémech:

  • příměstská osobní doprava (POD)
  • městská hromadná doprava (MHD)
  • nepravidelná osobní doprava (NOD)


Vozový park dopravní skupiny tvoří přibližně 350 autobusů, z nichž významná část je provozována na ekologický pohon (stlačený zemní plyn).

SERVIS VOZIDEL

O pravidelnou údržbu a opravy vozidel se stará vlastní technické zázemí v podobě autorizovaných servisů značek IVECO, SOR, KOGEL spolu s neautorizovanými servisy značek VOLVO a MERCEDES. Tyto služby i další moderní opravárenské zařízení mohou využívat i jiní autodopravci.